اخبار دندانپزشکیدرمان های دندانپزشکی

معرفی متخصصان برتر بلیچینگ دندان در سال 1402 به انتخاب هروی دنتال

غذاهایی که می‌خوریم و می‌نوشیم، داروهایی که مصرف می‌کنیم و عادت‌های زندگی‌مان به مرور زمان باعث تغییر رنگ دندان‌هایمان می‌شوند. به خصوص دندان‌های کسانی که به طور مکرر سیگار، چای یا قهوه مصرف می‌کنند ، سریع‌تر تغییر رنگ می‌دهند. همچنین ممکن است تغییر رنگ دندان مربوط به استفاده از برخی از آنتی‌بیوتیک‌ها یا برخی از بیماری‌های کودکان باشد. سفید کردن دندان‌ها یک راه حل برای این افراد است که امکان سفیدتر کردن دندان‌ها را فراهم می‌کند. توسعه فناوری باعث راحت‌تر شدن و پایدارتر شدن سفیدی دندان‌ها شده است و به همین دلیل امروزه روش بلیچینگ دندان خیلی ترجیح داده می‌شود.

چرا رنگ دندان‌ها تغییر می‌کند؟

مصرف غذاها و نوشیدنی‌هایی مثل قهوه، چای، آب میوه، نوشابه‌ها و غیره، مصرف سیگار، آسیب یا تروما، روند طبیعی پیری، دندان‌های پر شده با آمالگام (خاکستری)، درمان ریشه دندان‌هاو استفاده بیش از حد از گروه‌های خاص آنتی بیوتیک، ممکن است باعث تغییر رنگ دندان‌ها شوند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله درباره لمینت دندان را بخوانید.

چند نوع روش سفید کردن دندان وجود دارد؟

در حال حاضر، دو نوع روش سفید کردن دندان‌ وجود دارد. در روش اول بیمار می‌تواند دندان‌هایش را در خانه سفید کند. این روش را “سفید کردن در خانه” می‌نامیم و روش دوم بلیچینگ است که توسط دندانپزشک متخصص انجام می‌شود. این روش که به آن “سفید کردن کلینیکی” نیز گفته می‌شود، تنها در توان مراکز تخصصی درمانی است و نیاز به دستگاه‌های پیچیده دارد. در بعضی مواقع از هر دو روش با هم استفاده می‌شود.

کدام روش سفید کردن دندان مناسب است؟

هر دو روش مؤثر هستند و باید بر اساس میزان تغییر رنگ دندان‌ها روش درمان انتخاب شود. با دندانپزشکتان در مورد روش‌های سفید کردن دندان مشورت کرده و بهترین روش را انتخاب کنید.

سفید کردن در کلینیک توسط دندانپزشک

این روش توسط دندانپزشک انجام می‌شود. اول از همه، باید با دندانپزشک‌تان در مورد نوع درمان و تعداد جلسات صحبت کرده و اطلاعات کسب کنید.

بلیچینگ دندان

سفید کردن دندان‌ها در مطب، نوعی درمان است که تقریبا هر جلسه آن 1 ساعت طول می‌کشد. دندانپزشک ابتدا ژل سفید‌کننده را روی دندان ها اعمال می‌کند. سپس با دستگاه سفیدکننده دندان، به دندان‌ها اشعه تابیده می‌شود. در این روش، دندان‌ها به سرعت سفید می‌شوند و به دلیل اینکه زیر نظر دندانپزشک هستید به سلامت دندان‌ها آسیبی نمی‌رسد.


دکتر نازی بنیانیان

آدرستهران، میدان آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان ششم
شماره تماس02188539720

دكتر زهرا عليزاده طبري

آدرستهران، ميدان آرژانتين، ابتدای الوند
شماره تماس02188793503

کلینیک دندانپزشکی آسیا

آدرستهران، تهران، آرژانتین، خیابان بیمارستان آسیا
شماره تماس02188539720

دکتر مهرداد عبدوس

آدرستهران، میدان آرژانتین، بلوار بیهقی، نبش کوچه دوازدهم شرقی
شماره تماس02188736294

مرکز دندان پزشکی ادیب

آدرستهران، میدان آرژانتین،خیابان الوند، انتهای خیابان 31
شماره تماس

دکتر جهانگیر ارفع

آدرستهران، میدان آرژانتین، خیابان الوند، کوچه آویز
شماره تماس02188775488

کلینیک دندانپزشکی آرکا

آدرستهران، میدان آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان 6، پلاک 22، واحد 7
شماره تماس02188539720

سفید کردن دندان‌ها در خانه

شما می‌توانید با مشورت دکتر دندانپزشک و کسب اطلاعات بیشتر، روش سفید کردن دندان‌ها در خانه را یاد بگیرید. دندانپزشکتان بعد از بررسی وضعیت دندان‌هایتان لوازم مورد نیاز مانند روکش پلاستیکی و ژل سفید کننده را تجویز می‌کند و و روش‌ استفاده از آن‌ها را برایتان آموزش می‌دهد. در این روش ژل سفید کننده را داخل روکش پلاستیکی زده و روی دندان‌ها می‌گذاریم. این کار تا زمانی که به سفیدی که می‌خواهیم برسیم تا 15 روز می تواند ادامه پیدا کند. در این نوع درمان میزان ژل خیلی مهم است. استفاده بیش از اندازه از ژل باعث سرزیر شدن از روکش می‌شود و ممکن است این ژل به لثه‌ها آسیب برساند. به همین دلیل، حتما باید از توصیه‌های دندانپزشک پیروی کنید. در روش سفید کردن دندان‌ها در خانه، باید روکش نیز باید تمیز شود. برای این کار می‌توانید آن‌ها را با آب و صابون تمیز کرده و سپس خشک کنید.

در بعضی مواقع، دندانپزشک استفاده از هردو روش را برای شما پیشنهاد می‌کند. به این صورت که بعد از سفید کردن دندان‌ها در کلینیک، فرد در خانه نیز با استفاده از روش خانگی و مراقبت‌های توصیه شده توسط پزشک، دندان‌های خود را سفید می‌کند. در نهایت، انتخاب روش سفید کردن دندان‌ها باید ضرورتا بعد از معاینه توسط دندانپزشک متخصص و بر اساس توصیه‌های او صورت بگیرد.

بعد از سفید کردن دندان‌ها به چه چیزهایی باید دقت کرد؟

  • در بیشتر مواقع بعد از سفید کردن، دندان‌ها حساس‌تر می‌شوند. به خصوص در روز اول ممکن است نیاز به مسکن داشته باشید. حساس بودن دندان‌ها بعد از 3 روز به طور کامل از بین می‌رود.
  • در روزهای اولیه باید از خوردن و نوشیدن غذاها و نوشیدنی‌های خیلی گرم و خیلی سرد خودداری کرد.
  • تا یک هفته از مصرف سیگار، چای، قهوه، شکلات، گیلاس، کارامل، سس قرمز و دیگر خوراکی‌هایی که امکان دارد باعث تغییر رنگ دندان‌ها شود خودداری کنید. در غیر این صورت دندان‌ها دوباره تغییر رنگ می‌دهند.
  • روزانه حداقل 2 بار مسواک بزنید. هر 6 ماه یک بار برای کنترل وضعیت دندان‌هایتان به دندانپزشک مراجعه کنید. تا زمانی که از خوردن خوراکی‌هایی که باعث تغییر رنگ دندان‌ها می‌شود خودداری کنید دندان‌هایتان سفید می‌ماند.
  • میزان پایداری سفیدی دندان‌ها در هر شخص متفاوت است و می‌تواند تا 3 سال نیازی به سفید کردن دندان‌ها نباشد.

ماندگاری بلیچینگ دندان چقدر است؟

بلیچینگ دندان چقدر دوام دارد؟ طول عمر و ماندگاری سفید کردن با بلیچینگ دندان در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مهارت و تخصص دندانپزشک

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر میزان ماندگاری و طول عمر بلیچینگ دندان، مهارت و تخصص دندانپزشک است.

قبل و بعد بلیچینگ دندان

در واقع دکتر متخصص در این زمینه می‌تواند از بروز آسیب و یا عوارض بر روی لثه‌های شما جلوگیری کند و همچنین با استفاده از مواد با کیفیت طول عمر بلیچینگ دندان شما را نیز افزایش بدهد.

عادت و رژیم غذایی

نوع رژیم غذایی که دنبال می‌کنید نیز یکی دیگر از عوامل مهم و موثر بر روی ماندگاری سفید کردن با بلیچینگ دندان در تهران است. در واقع عدم استفاده از خوراکی‌هایی که حاوی رنگدانه هستند مانند انواع نوشابه‌ها می‌تواند باعث افزایش ماندگاری بلیچینگ شما شود.

رنگ اصلی دندان

رنگ طبیعی و اصلی دندان شما نیز یکی دیگر از فاکتوهای مهم در مدت ماندگاری بلیچینگ دندان است. برخی از افراد دارای دندان‌هایی به رنگ خاکستری هستند که معمولا روش بلیچینگ بر روی آن‌ها تاثیرگذار نمی‌باشد و بهتر است از سایر روش‌های زیبایی مانند کامپوزیت و یا لمینت دندان استفاده کنند.

سخن پایانی

ما با جستجو در فضای وب و با توجه به نظر کاربران لیستی از بهترین متخصصان بلیچینگ دندان را برای شما عزیزان ارائه دادیم. اگر شما هم تجربه‌ای در این زمینه داشتید می‌توانید نظر خود را در کامنت همین مقاله بنویسید. شما عزیزان می‌توانید پیشنهادات خود را با بخش مدیریت سایت به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا