دندانپزشکی کودکان

اهمیت سلامت دندان های کودکان و مراجعه به دندانپزشک اطفال

ارزشمند ترین افراد برای والدین فرزندانشان هستند و کمتر کسی را میبینیم که روی فرزند خود و سلامت او حساس نباشد، به همین جهت سلامتی کودکان موضوع بسیار ارزشمندی است و بسیار والدینی را می‌بینیم که از سن پایین کودکانشان را برای چکاب کامل بدن نزد بسیاری از پزشکان میبرند تا از بروز مشکلات احتمالی ،فرزندشان را امن نگه دارند.

یکی از عضو های مهم و غیر قابل جبران بدن ،دندان ها هستند که در هر سنی اهمیت زیادی دارند و به جهت جبران ناپذیر بودن بسیاری از مشکلات، محافظت و نگهداری به بهترین شکل از آنها بسیار حائز اهمیت بوده و باعث حفظ سلامتی می‌شود.

همچنین مراجعه به پزشکانی با مهارت بالا و خبره نیز بسیار مهم بوده و در تشخیص و درمان به موقع هر مشکلی امتیازی مثبت میباشد. به سبب اهمیت این موضوع در این مطلب درباره بهترین دندانپزشک اطفال و ویژگی های آن صحبت خواهیم کرد. هدف ما کمک به شما و فرزند دلبندتان است تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. در این مطلب به نکاتی اشاره میکنیم که هر والدینی برای سلامت دندان های کودکش لازم است بداند پس تا انتها همراه ما باشید تا از همه چیز درباره دندانپزشکی کودکان و انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان مطلع شوید.

بهترین دندانپزشک اطفال چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از موارد بسیار مهمی که در انتخاب بهترین دندان پزشک اطفال باید به آن توجه داشته باشیم ارتباط دندانپزشک با کودکان است. از آنجایی که کودکان هنگام قرار گرفتن در شرایطی  جدید که تا به حال تجربه نکرده اند و یا  از نظر ذهنی آمادگی لازم برای قرار گرفتن در محیط پزشکی با افراد جدید را ندارند، خیلی مهم است که پزشک و دستیاران چه رفتاری با او داشته باشند تا حس اعتماد و حال خوب را به او بدهند یا حال غریبگی گونه کودک را متشنج تر کنند.

به همین دلیل انتخاب دندانپزشکی که با خوش رویی و صبر زیاد بتواند ارتباط خوبی را با فرزند شما برقرار کند که از این طریق باعث کاهش استرس کودک و القای یک حس خوب در کودک شود و کودک را قانع کند که درمانش را با میل خودش و بدون مقاومت انجام دهد یکی از مهم ترین مسئله در دندانپزشکی اطفال است.

همانطور که بسیاری از ما میدانیم و یا تجربه اش را داشته ایم اگر موضوعی باعث شده باشد که خاطره بدی در دوران کودکی داشته باشیم هر چند سال هم که از آن  موضوع بگذرد اگر روزی دوباره به آن بر بخوریم احساسی که در آن زمان تجربه کردیم دوباره درون ما زنده شده و روی حال ما تاثیر میگذارد. حال تصور کنید آن خاطره حس خوبی را به ما ندهد و یادآوری آن شرایط برای ما آزار دهنده باشد چه حسی دارید؟

این نکته شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد اما اهمیت آن و تاثیراتی که روی کودک میگذارد قدری بالا است که تاثیر مستقیم در روحیه کودک و آینده او دارد بنابراین بهتر است قبل از اینکه دیر شود این موضوع را جدی بگیرید.

یک دندانپزشک اطفال با مهارت های کافی ، میتواند با استفاده از مهارت های خاص خود و با توجه به علم روانشناسی کودک با کلمات مناسب سن کودک و در حد فهم و درک او با کودک ارتباط نزدیک برقرار کند تا باعث از بین رفتن حس نگرانی و ترس کودک شود و در نتیجه کودک با دندانپزشک همکاری کند و حس منفی که به هر دلیلی ممکن است در کودک ایجاد شود را از بین ببرد.

علاوه بر این موضوع ، متاسفانه امروزه بسیار دیده شده که به دلیل تحمل کم کودکان برای انجام کار های دندانپزشکی، بسیاری از دندانپزشکان کودک درمان های غیر اصولی و غیر علمی را برای کودکان انجام میدهند. فقط به این دلیل که زودتر کار کودک را تمام کنند و کمترین وقت و انرژی را بگذارند که شاید همان لحظه متوجه اهمیت موضوع نشوید ولی به مرور زمان در آینده مواجه معایبی که به جا میگذارد میشوید. اگر این مطلب را در نظر داشته باشید که شما در جایگاه والدین کودک و فرزند شما شایسته دریافت بهترین خدمات دندانپزشکی اطفال هستید میتوانید با استاندار های بالاتری دندانپزشک کودک خود را انتخاب کنید.

موضوع دیگری که دانستن آن ارزشمند است این است که دندانپزشک کودک باید با دقت و مهارت کافی با کودکان رفتار کند، طریقه برخورد او با والدین نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. گاهی ممکن است والدین کودک دچار نگرانی و اضطراب شوند و نیاز به توضیحات بیشتر و کاملی از جانب پزشک کودکشان داشته باشند تا از جزئیات وضعیت فرزندشان آگاه شوند، در این موقعیت دندانپزشک اطفال باید با صبر و حوصله از مراحل درمان کودکشان اطلاعات کافی را در اختیار والدین قرار دهد و به تمامی سوالات آنها پاسخ دهد.

ما در کلینیک دندانپزشکی سبز بسیاری از کودکانی را داشتیم که در ابتدا با ترس و ناراحتی به این مرکز مراجعه کردند وتنها با یک جلسه مراجعه و درمان توسط دندانپزشک اطفال در این مجموعه به قدری به دندانپزشکی علاقه مند شدند که هر بار با ذوق و علاقه بیشتری مراجعه کردند و حتی تعداد بسیار زیادی از آنها دندانپزشکی را به عنوان شغل آینده خود انتخاب کردند ..!

بنابراین انتخاب یک دندانپزشک خوب با مهارت بالا در انجام درمان های پزشکی و برقراری ارتباط با کودکتان موضوعی است که باید دقت نظر بالایی درباره آن داشته باشید.

محیط دندانپزشکی کودکان چگونه باید باشد؟

تا اینجای مطلب درباره بهترین دندانپزشک اطفال و ویژگی های او صحبت کردیم حال میخواهم درباره اهمیت موضوع دیگری در دندانپزشکی کودکان حرف بزنیم و آن محیط دندانپزشکی برای کودکان است.

همانطور که پیشتر توضیح دادیم محیط دندانپزشکی برای کودک ممکن است کمی استرس زا باشد و حس نا امنی و غریبگی را به کودک بدهد بنابراین جدا از موضوع مهارت پزشک و رفتار مناسب او، داشتن محیطی جذاب و آرام همراه با لوازم و المان های شاد وکودکانه که باعث آرامش و اعتماد کودک به دندانپزشک خود میشود نیز مطرح است. در واقع برای انتخاب بهترین دندانپزشک اطفال باید به چند جنبه توجه کرد زیرا خیلی مهم است که اولین خاطره کودک از دندانپزشکی خوب و جذاب باشد و برای اینکه این اتفاق بیفتد توجه به کوچک ترین نکات هم اهمیت دارد.

ما در کلینیک دندانپزشکی سبز با داشتن بهترین دندانپزشکان کودک و پرسنل مسئولیت پذیر و دلسوز  و با داشتن محیطی مناسب برای کودکان شما، با انجام درمان های دندانپزشکی فرزندتان طبق بالاترین استاندار های پزشکی با دندانپزشکی بازی محور و تمامی موارد گفته شده از نظر رفتار مناسب و هوشمندانه پزشک و دستیاران و محیطی کودکانه همراه با وسایل بازی و جوایز آماده خدمت رسانی به شما مراجعه کنندگان محترم هستیم.

سدیشن یا دندانپزشکی تحت خواب عمیق

با وجود رعایت همه این موارد همیشه استثنا هایی وجود داد که باید راهی متفاوت برای آنها انتخاب کرد.همیشه کودکانی وجود دارند که دلیل سن خیلی پایین یا مشکلات جسمی مختلف از جمله پیش فعالی یا تعداد بالای دندان های خراب و… نمیتوانند پذیرای راه های درمانی که تا کنون به آن اشاره کردیم باشند و باید راه درمانی متفاوتی را برای او پیش بگیریم که این راه سدیشن دندانپزشکی یا دندانپزشکی تحت خواب عمیق است.

سدیشن روشی است که با استفاده از داروهای آرامبخشی در درجات بسیار خفیف که برای کودک استفاده میشود او را تحت تاثیر قرار داده و درمانش را انجام میدهند و دقایقی بعد از اتمام کار کودک از خواب بیدار شده در حالتی که هیچ چیزی از این فرایند را متوجه نشده.

این روش بار ها تست شده و روشی مطمئن است و نیاز به هیچگونه نگرانی نیست. ما در این مرکز نیز درمان دندانپزشکی تحت خواب عمیق را برای فرزاندانتان با بهترین دارو های موجود و  به بهترین شکل و انجام میدهیم.

از این مطلب نتیجه میگیریم که مجموعه ای اقدامات است که باعث میشود یک دندانپزشک به عنوان یک دندانپزشک خوب کودکان شناخته شود و داشتن تمامی این امتیازات با هم است که تاثیر زیادی در درمان کودک دارد. کلینیک دندانپزشکی سبز مجموعه ای کامل است که تمامی این موارد را رعایت کرده است.

اگر شما هم در پی بهترین دندانپزشک اطفال در تهران هستید و دچار سردرگمی شده اید به شما توصیه میکنیم نمونه کار های دندانپزشکان این مجموعه و رضایت بیمارانی که برای انجام درمان دندانپزشکی اطفال مراجعه کرده اند را مشاهده کرده و خودتان بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا