اخبار دندانپزشکیمشاوره دندانپزشکی

چطور از بهترین دکتر جراح فک و صورت در شیراز و بندرعباس از دکترتو نوبت اینترنتی بگیریم؟

چرا و چه زمانی به دکتر جراح فک و صورت مراجعه کنیم؟ چه اقداماتی در حیطه خدماتی این پزشک متخصص جای می‌گیرد؟

اگر از مشکلات زیبایی و عملکردی دهان و فک خود ناراضی هستید، احتمال دارد پس از مراجعه به دندانپزشک عمومی، شما را به جراحان فک و صورت ارجاع دهند.

دندانپزشکان عمومی قادر به انجام عمل‌های جزئی و ساده دهانی هستند اما جراحان، آموزش و تخصص لازم را در حوزه عمل‌های سخت و پیچیده مرتبط با جزئیات دهان و دندان فراگرفته‌اند.

در ادامه می‌خواهیم به معرفی دامنه محدودی از خدمات این افراد بپردازیم‌. اگر مشتاق به کسب دانستنی‌های بیشتر دراین‌باره هستید، ما را همراهی کنید.

اقدامات درمانی دکتر جراح فک و صورت شامل با چه اعضایی در ارتباط است؟

خیلی از ما اولین‌ باری که به متخصص جراح فک و صورت مراجعه کردیم، زمانی بود که می‌خواستیم دندان عقل‌مان را برداریم ولی آیا فکر می‌کنید خدمات آنها تنها به همین مسئله ختم می‌شود؟

مسلما اینطور نیست! دامنه تخصص این افراد خیلی گسترده‌تر از کشیدن یا درمان شکستگی‌های دندان است. کسانی که فارغ‌التحصیل این رشته هستند، بعد از پایان دوره دندانپزشکی باید توقفی 5 ساله در دانشگاه جهت دریافت این تخصص داشته باشند.

توانایی این افراد، اصلاح و درمان طیف وسیعی از بیماری‌ها و صدمات را در برمی‌گیرد. این آسیب‌ها معمولا مرتبط با اجزای زیر است:

 • مشکلات مرتبط با سر
 • فک
 • گردن
 • صورت
 • طاق جمجمه

خدماتی که دکتر جراح فک و صورت ارائه می‌دهد، شامل چه مواردی است؟

جراحی فک و صورت یکی از تخصص‌های ده‌گانه دندانپزشکی به شمار می‌رود که درمان نقایص مربوط به 2 جنبه کاربردی و زیبایی را درون خود گنجانده است.

اگر شما به‌علت آسیب و نقص‌های موجود، نیاز به تخصص پزشکی دارید که در این گرایش از دندانپزشکی فعالیت دارد، دکتر جراح فک و صورت بندر عباس، چنانچه ساکن این شهر هستید، مسلما همان راهکار موفقی خواهد بود که از روند درمان خود می‌خواهید.

به‌طور کلی بیماری‌هایی که جراح فک و صورت برای درمان آنها واجد شرایط است، عبارت‌اند از:

 • جراحی ارتودنسی
 • جراحی ترمیمی دندان
 • سرطان‌های سر و گردن
 • ایمپلنت دندانی
 • جراحی بافت نرم و دندان
 • جراحی ارتوگناتیک اصلاحی
 • میکروسرجری ریشه
 • درمان آسیب‌های مربوط به صورت (شامل شکستگی مدار چشم، شکستگی و پارگی صورت)
 • رفع اختلال در عملکرد مفاصل گیجگاهی فکی
 • اصلاح مشکلات مادرزادی جمجمه
 • جراحی بستن لب و زبان
 • جراحی قبل از تعبیه پروتز
 • ترمیم، شکل‌دهی و پیوند بافت دندان
 • تجویز بیهوشی و کنترل درد

چه زمانی باید به دکتر جراحی فک و صورت مراجعه کنید؟

بهتر است ابتدا به درک این مسئله برسید که جراحان فک و صورت می‌توانند در جایگاه دندانپزشک قرار بگیرند اما دندانپزشک‌ها نمی‌توانند متخصص جراح باشند. این جمله بیانگر همه‌چیز دررابطه با مهارت این متخصصین است.

بنابراین؛ اهمیت دارد که بدانید چه زمانی نیازمند مراجعه به این افراد هستید. اگر طی حادثه‌ای، ضربه شدیدی به صورت شما وارد شد، اگر دندان عقل‌تان به‌شکلی نامناسب رشد کرده یا نیازمند جراحی‌های لازم برای هم‌راستا‌کردن دندان‌ها و درمان مشکلات لثه‌ای هستید، بهتر است در اسرع وقت به جراح مراجعه کنید.

درواقع رفع‌ورجوع چنین مشکلاتی فقط با دستان توانای جراح امکان‌پذیر است. درصورت ابتلا به مشکلاتی که در این بخش و‌ عنوان‌های قبل بیان کردیم، تخصص دکتر جراح فک و صورت شیراز، اگر در این شهر زندگی می‌کنید، کلید حل مشکل شما خواهد بود.

این متخصصان در کنار گروهی دیگر از پزشکان جراحی عمومی، جراحی پلاستیک و دکتر گوش و حلق و بینی، آموزش‌های لازم را دریافت می‌کنند و مسلما از علم آکادمیک و تجربه درمانی خوبی بهره‌مند هستند.

توجه به شاخصه‌هایی مهم در انتخاب دکتر جراح فک و صورت

همیشه نخستین چالشی که در پروسه درمان وجود دارد، انتخاب یک پزشک مجرب است. به‌هرحال بی‌اهمیتی و ریسک‌پذیری در مسئله سلامتی به‌هیچ‌وجه معقولانه به نظر نمی‌رسد. گرچه متخصصین جراح، پزشکانی هستند که می‌توانند مشکلات عمده اسکلتی، فکی و دندانی را برطرف کنند، اما بهتر است شما هم محتاطانه قدم برداشته و به نکاتی کلیدی دقت کنید.

جراحی که شما انتخاب می‌کنید، باید حداقل بیشتر از 2 الی 3 سال، عمل‌های موفقیت‌آمیز جراحی را تجربه کرده باشد. داشتن مدرک پس از اتمام دوره‌های آموزشی، نشانگر این است که او به تکنیک‌های پیشرفته و فناوری‌های روز پزشکی آگاه است.

پزشک انتخابی شما باید به‌طور کامل و جامع درمورد فرایند درمان و روش‌های اصلاحی وضعیت‌تان با شما گفت‌وگو کند و جوانب مثبت و منفی را برایتان شرح دهد تا کاملا در جریان کار قرار بگیرید.

بهترین دکتر جراح فک و صورت را از تیم پزشکی دکترتو پیدا کنید

این روزها خیلی از افراد با جستجو در ابزارهای اینترنتی سعی می‌کنند آگاهی خود را نسبت به یک محصول، خدمت، ایده یا هر موضوع دیگری گسترش دهند. بدیهی است که انتخاب یک پزشک کاربلد و قابل اطمینان یکی از حساسیت‌های آنها در مسئله درمان باشد.

خوشبختانه مجموعه‌های معتبر و خوش‌نامی مانند دکترتو با در برداشتن بی‌نهایت پزشک، متخصص و جراح، موفق شده نتیجه‌ای رضایت‌بخش به پیگیری‌های شما در یافتن دکتری حرفه‌ای بدهد.

چه اهمیتی دارد کجای این کشور زندگی می‌کنید، زمانی که می‌توانید پزشک مد نظر خود را از این مجموعه با توجه به شهر و منطقه زندگی‌تان بیابید و با برخورداری از مهارت او، چشم‌اندازی شفاف به آینده سالم خود داشته باشید.

چطور از بهترین دکتر جراح فک و صورت در شیراز و بندرعباس از دکترتو نوبت اینترنتی بگیریم؟

اگرچه در گذشته روند نوبت‌دهی پزشکان تیم دکترتو، شکل پیچیده‌ای داشت و با صرف هزینه و زمان بیشتری روبه‌رو بود، اما امروزه کاربران می‌توانند با نصب اپلیکیشن دکترتو، در هر ساعت از شبانه‌روز از پزشک مورد نظر خود در شیراز، بندرعباس و‌ سایر نقاط ایران، نوبت ویزیت بگیرند.

جمع‌بندی

با توجه به آنچه که تا اینجای کار خواندید، قطعا دانستید که دکتر جراح فک و صورت، دقیقا بر ترمیم و زیبایی‌بخشی به چه نواحی تمرکز دارند. درواقع زمانی که شما در خیابان قدم می‌زنید و افراد بی‌شماری را با ظواهر مختلف مشاهده می‌کنید، اولین چیزی که توجه شما را به خود معطوف می‌کند، چهره آنهاست.

شاید افرادی را دیده باشید که دارای ناهنجاری‌هایی در چهره خود به‌ویژه فک و دهان هستند که می‌تواند ناشی از علل گوناگونی باشد اما مهم این است که خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی‌های درمانی، متخصصین می‌توانند برطرف‌کننده این مشکلات باشند. شما چه نظری دراین‌باره دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا