اخبار دندانپزشکی

کامپوزیت دندان 1402 بزن 1403 پرداخت کن (قسطی)

کامپوزیت دندان قسطی چیست؟

یکی از روش های زیبایی که امروزه در بین افراد بی شماری محبوب گشته و نه تنها جنبه زیبایی بلکه در جهت ترمیم و اصلاح عیوب دندانی هم به کار می رود کامپوزیت دندان می باشد.کامپوزیت دندان سالیانی است که یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی به شمار رفته که به دنبال زیبایی دندان هایشان بودند اما نمی دانستند با قیمتی مناسب تر از لمینت سرامیکی چه روشی برایشان مناسب تر است.

تعداد دندان های کامپوزیتی

از آنجایی که هر یک از مراجعین به سبب زیباتر ساختن دندان هایشان دندان های خود را کامپوزیت می کنند،باید توجه نمود که برخی می خواهند کل دندان هایشان و برخی تنها یک ردیف از دندان های جلویی شان سفید و درخشان شوند.

برای مشاوره میتوانید به صفحه اختصاصی کلینیک دندانپزشکی عرشیان مراجعه کنید

بنابراین تعداد دندان ها برای کامپوزیت، هزینه ای متفاوت را برای افراد رقم می زند؛مسلما شخصی که می خواهد کل دندان های خود را کامپوزیت کند باید هزینه بیشتری نسبت به شخصی که تنها یک ردیف دندان هایش را کامپوزیت می کند پرداخت کند،به همین سبب تعداد دندان های کامپوزیتی در قیمت کامپوزیت دندان جلو بسیار مهم می باشد.

برای تعیین وقت ویزیت رایگان کامپوزیت دندان قسطی بدون سود با شماره 02177206000 تماس بگیرید.

مزایای کامپوزیت دندان طرح لبخند

از مزایای کامپوزیت دندان میتوان به ردیف شدن و یک دست شدن دندان ها در یک خط اشاره کرد و همینطور عیوب فاصله بین دندانی را بسیار کاهش میدهد و براقیت و یکدستی در ردیف دندان را ایجاد میکند و از مزایای اقتصادی آن میتوان به قیمت پایین و همینطور اجرای سریع آن در یک روز اشاره کرد.

مزایای کامپوزیت دندان قسطی

قبل از اینکه بخواهیم تصمیم به انجام این روش بگیرید و به دنبال نصب کامپوزیت دندان قسطی باشید، بهتر است درباره مزایا و معایبی که این روش می‌تواند به دنبال داشته باشد، اطلاع داشته باشید:

افزایش زیبایی و جذابیت چهره
عدم آسیب به دندان
انجام در یک جلسه
هزینه خیلی کمتر نسبت به لمینت دندان
رفع بد رنگی و بدفرمی دندان ها
رفع فواصل بین دندان ها
قابلیت برداشتن کامپوزیت های قدیمی

پس انتخاب کامپوزیت دندان اقساطی کار کاملا عاقلانه ای ست اگر توان پرداخت نقدی آن را ندارید.

کامپوزیت قسطی دندان بدون سود

دندان ها از مهم ترین قسمت های بدن هر کسی می باشد که نه تنها در زیبایی هر شخصی تاثیر بسیار زیادی دارد بلکه عملا زندگی بدون آن ها ممکن نمی باشد. داشتن دندان های زیبای خواسته ای است که ممکن است هر کسی در زندگی داشته باشد اما تخت عوامل مختلف از جمله ژنتیک این امکان فراهم نباشد. کامپوزیت دندان قسطی این امکان را برای شما فراهم کرده است اما گاهی قیمت آن دغدغه بسیار زیادی ایجاد می کند. به همین علت است که برای رضایت هر جه بیشتر شما امکان کامپوزیت دندان قسطی از طریق این کلینیک برای شما فراهم شده است.

شرایط کامپوزیت دندان قسطی

منظور از کامپوزیت دندان قسطی پرداخت هزینه آن به‌صورت ماهانه است. البته با توجه قوانین اقساطی کلینیک یا مطب پزشک باید در ابتدا مقداری از هزینه کامپوزیت را به‌عنوان پیش‌پرداخت، پرداخت کنید که معمولا ۵۰ درصد از قیمت خدمات شما هست و مابقی هزینه را ماهانه پرداخت کنید. برای کامپوزیت دندان قسطی باید طبق وضعیت دندان‌هایتان و مجموع هزینه‌ها قراردادی را امضا کنید تا ماهانه یک مبلغ مشخصی را پرداخت کنید.

مراحل انجام کامپوزیت دندان قسطی

اگر قصد انجام کامپوزیت دندان قسطی را دارید، باید یکسری شرایط را داشته باشید و به آن‌ها توجه کنید. در ادامه به بررسی این شرایط اقساطی پرداخته‌ایم. برای آشنایی با این شرایط با ما همراه باشید.

داشتن اعتبار کافی برای دادن چک

شما میتوانید با داشتن دسته چک صیادی از خدمات اقساطی در کلینیک دندانپزشکی عرشیان بهره مند شوید.

هزینه کامپوزیت قسطی

امروزه در زمستان شما میتوانید با انجام کامپوزیت دندان در سال ۱۴۰۲ در سال ۱۴۰۳ هزینه آن را پرداخت کنید.

نتیجه گیری هزینه کامپوزیت دندان قسطی

قیمت و هزینه کامپوزیت در هر دندانپزشکی و کلینیک دندان متفاوت است. هزینه کامپوزیت دندان به نوع موادی که مصرف می‌شود، دندانی که کامپوزیت می‌شود و همچنین تجربه و مهارت پزشک بستگی دارد. همان‌طور که واضح است هرچه پزشک باتجربه‌تر باشد و مهارت بیش‌تر داشته باشد هزینه دریافتی آن نیز بیش‌تر است.

اگر به دنبال بهترین پزشک کامپوزیت هستید، می‌توانید با افرادی که کامپوزیت دندانی انجام داده‌اند مشاوره کنید. یا عکس قبل و بعد کامپوزیت‌هایی که دندانپزشکان انجام داده‌اند ببینید و بعد تصمیم بگیرید که کامپوزیت دندانی را نزد کدام پزشک انجام دهید. کامپوزیت دندان اقساطی نیز به همین مرحله قسط بندی می شود.

عدم بروز مشکل بعد از کامپوزیت دندان

اگر کامپوزیتی که انجام داده‌اید به‌صورت قسطی است و قبل از این که قسط‌هایتان را پرداخت کنید کامپوزیت‌هایتان خراب شود یا مشکلی برای آن‌ها پیش آید، می‌توانید از خدمات ضمانت نامه ما بهره مند بشوید. هرچند امروزه کامپوزیت دندان اقساطی نزد پزشکانی انجام می‌شود که از کار خود مطمئن هستند.

هزینه کامپوزیت دندان در کامپوزیت دندان قسطی چقدر است؟

قیمت و هزینه کامپوزیت در هر دندانپزشکی و کلینیک دندان متفاوت است. هزینه کامپوزیت دندان به نوع موادی که مصرف می‌شود، دندانی که کامپوزیت می‌شود و همچنین تجربه و مهارت پزشک بستگی دارد. همان‌طور که واضح است هرچه پزشک باتجربه‌تر باشد و مهارت بیش‌تر داشته باشد هزینه دریافتی آن نیز بیش‌تر است.

اگر به دنبال بهترین پزشک کامپوزیت هستید، می‌توانید با افرادی که کامپوزیت دندانی انجام داده‌اند مشاوره کنید. یا عکس قبل و بعد کامپوزیت‌هایی که دندانپزشکان انجام داده‌اند ببینید و بعد تصمیم بگیرید که کامپوزیت دندانی را نزد کدام پزشک انجام دهید. کامپوزیت دندان اقساطی نیز به همین مرحله قسط بندی می شود.

کامپوزیت دندان قسطی چه عیوبی را برطرف می سازد؟

گاهی دیده شده بسیاری از افراد به دلیل مشکلات دندانی اعتمادبه‌نفس ضعیفی داشته و از حضور در اجتماع اجتناب می‌کنند. در چنین شرایطی، اگر کامپوزیت دندان، طرح درمان آن‌ها باشید، هزینه‌های زیادی که به دنبال دارد، آن‌ها را از انجام این روش منع می‌کند. برای این افراد کامپوزیت دندان قسطی می‌تواند گزینه مناسبی باشد، به این شکل در کنار حل مشکل می‌توانند به‌مرور هزینه آن را بپردازند.

از جمله عیوبی که می توان با کامپوزیت دندان قسطی آن ها را رفع نمود عبارتند از:

  • فاصله بین دندان ها
  • برجستگی و بیرون زدگی دندان ها
  • کوتاهی و بلندی دندان ها
  • زردی و بد رنگی دندان ها
  • لبخند لثه ای

منظور از لبخند لثه ای لبخندی است که فرد به هنگام خندیدن لثه هایش مشخص می گردد و بیش از دندان ها به هنگام خنده، لثه ها خودنمایی می کنند.

تفاوت بین کامپوزیت و روکش چیست؟

پرکننده‌های کامپوزیت از مواد رزین کامپوزیت همرنگ دندان ساخته می‌شوند و برای پرکردن سوراخ باقی‌مانده در دندان پس از برداشتن پوسیدگی دندان نیز استفاده می‌شوند. همچنین می‌توان از آن‌ها برای بهبود دندانی که دچار شکستگی کوچک شده است استفاده کرد. اما روکش‌ها به‌صورت کلاهک، دندان‌های آسیب‌دیده را کاملاً می‌پوشانند. روکش‌ها را می‌توان از مواد مختلف ساخت. روکش‌ها برای دندان‌های به‌شدت آسیب‌دیده که ساختار دندانی کافی برای پرکردن ندارند استفاده می‌شود.

نحوه نصب کامپوزیت دندان ونیر

کامپوزیت یک فرایند بسیار ساده است. در ابتدا دندانپزشک دندان‌ها را معاینه می‌کند تا میزان پوسیدگی دندان موجود را ببیند. اگر دندانپزشک مطمئن شود که ساختار دندان سالم و به‌اندازه کافی باقی‌مانده است، فرایند کامپوزیت را انجام خواهد داد. ماده کامپوزیت بسیار نرم است و دندانپزشک آن را تقریباً طوری شکل می‌دهد که روی دندان شما قرار بگیرد. سپس با استفاده از یک ابزار خاص از سفت شدن کامپوزیت مطمئن می‌شود. مرحله آخر پولیش کردن است. پولیش کردن برای به‌دست‌آوردن یک سطح صاف و طبیعی انجام می‌شود.

انواع کامپوزیت‌ دندان

سه نوع مختلف از کامپوزیت وجود دارد که در ادامه قصد داریم به بررسی آن‌ها بپردازیم. انواع کامپوزیت‌ها عبارت‌اند از؛

ماکرو فیل‌ها macrofills

ماکرو فیل‌ها از اولین کامپوزیت‌هایی بودند که به بازار معرفی شدند. ماکروفیل‌ها دارای ذراتی هستند که اندازه آنها بین 10 تا 50 میکرومتر است. این ذرات بزرگ استحکام بسیار خوبی دارند، اما زیبایی چندانی ندارند. به دلیل استحکامی که دارند، پولیش و صیقل کردن آن‌ها سخت است.

میکروفیل

میکروفیل‌ها ذرات زیر 100 نانومتر هستند. درحالی‌که میکروفیل‌ها قابلیت پرداخت و زیبایی کلی را که ماکروفیل‌ها فاقد آن هستند افزایش می‌دهند، اما ضعیف هستند و در برابر فشارهایی که به آن‌ها وارد می‌شوند مقاوم نیستند.میکروفیل را به صورت کامپوزیت دندان قسطی انجام دهید

هیبریدها

میکروهیبریدها و نانوهیبریدها کامپوزیت‌هایی هستند که استحکام ماکروفیل‌ها و صیقل‌پذیری میکروفیل‌ها را در کنار هم قرار داده‌اند. آنها حاوی مخلوطی از ذرات بین 10 تا 50 میکرومتر و همچنین ذرات 40 نانومتر هستند.

کامپوزیت‌های ارتودنسی

کامپوزیت‌های ارتودنسی موادی هستند که در درمان‌های ارتودنسی برای چسباندن براکت‌ها به سطح دندان‌ها استفاده می‌شوند. این مواد باید خصوصیات خاصی داشته باشند، مثل چسبندگی خوب به مینای دندان و مقاومت در برابر نیروهای مکانیکی که به آن‌ها اعمال می‌شود. کامپوزیت‌های ارتودنسی همچنین باید قابلیت‌های زیبایی‌ شناسی مناسبی داشته باشند تا ظاهر دندان‌ها را بعد از برداشتن براکت‌ها خراب نکنند.

این مواد معمولاً شامل رزین‌های بیسمال و فیلرهایی مثل کوارتز یا سیلیکا برای تقویت خصوصیات فیزیکی کامپوزیت‌ها می‌باشند. در زمان عملیات اورتودنتیک، کامپوزیت ابتدا روی دندان گذاشته می‌شود، سپس براکت روی آن قرار داده شده و با استفاده از نور خاصی (معمولاً UV) سخت می‌شود. این فرآیند موجب می‌شود براکت به خوبی به دندان بچسبد و در طول درمان در جای خود باقی بماند.

برند های کامپوزیت دندان قسطی

بدون شک در زمان کامپوزیت قیمت هر واحد کامپوزیت دندان قسطی برای شما اهمیت دارد که ما امکان کامپوزیت دندان قسطی را برای شما فراهم کرده ایم. مورد دیگری که بدون شک برای شما اهمیت دارد برند و کیفیت این کامپوزیت ها می باشد. به طور کلی شایان ذکر است که برند های موجود در کلینیک ما همگی از کیفیت و مرغوبیت لازم برخوردار می باشند و به راحتی و خیال راحت می توانید از آن ها استفاده نمایید. اما میان برند های موجود نیز برخی دیگر از برند ها می باشند که از کیفیت عالی برخوردارند و مزایا بسیار زیادی دارند. برند هایی که شما می توانید در کلینیک ما از آن بهره مند شوید به این شرح می باشد :

1.کامپوزیت الترادنت آمریکا

بدون شک در صدر با کیفیت ترین محصولات کامپوزیت دندان قسطی محصولات امریکایی قرار میگیرد. کشور امریکا سالهاست که در زمینه تولید مواد کامپوزیت دندانی قسطی به کیفیت شهرت دارد و این برند از کامپوزیت کشور آمریکا یکی از بهترین های آن محسوب می شود و بیش از 40 سال است که در این زمینه متخصص می باشد. علاوه بر کیفیت و طول عمر بسیار بالا این محصولات مزایا دیگری نیز دارند که به این شرح می باشد :

شکل دهی ، تراش و شیوه تقارن کامپوزیت این دندان به نسبت راحت تر می باشد و موجب داشتن دندان زیبا و خوش فرم را به شما می دهد.
پس از قرار گیری کامپوزیت های این برند بر روی دندان به پولیش نیاز می باشد و پس از این مرحله دندان به طبیعی ترین شکل ممکن در می آیند. به قدری که تشخیص دندان های عادی از دندان های کامپوزیت شده سخت صورت می گیرد.
به علت برخی از مسائل ارزی قیمت این کامپوزیت در ایران به نسبت گران تر می باشد ولی امکان کامپوزیت دندان قسطی در این کلینیک برای شما فراهم شده است. همچنین در کلینیک ما این برند از تخفیف بسیار خوبی برخوردار است و می توانید با بهترین قیمت اقدام به کامپوزیت دندان قسطی های خود نمایید.
استقامت و طول عمر این دندان ها در دراز مدت بسیار عالی می باشد و به هیچ عنوان تغییر رنگ نمی دهد.

2.کامپوزیت دندان آی پی اس لیختن اشتاین

پس از آمریکا بدون شک یکی از پیشروان ساخت دندان های با کیفیت کامپوزیت کشور آلمان می باشد. این برند کامپوزیتی آلمانی در کنار برند دیگر آلمانی که در ادامه آن می پردازیم نیز ار با کیفیت ترین مواد موجود در ایران می باشد و با وجود کیفیت بالا و مزایا بسیار زیادی که دارد به نسبت کامپوزیت آمریکایی از قیمت بهتری برخوردار می باشد. مهم ترین مزایا این کامپوزیت به این شرح می باشد :

علاوه بر امکان استفاده از خدمات کامپوزیت دندان قسطی ، این برند را می توانید با تخفیف خوب از کلینیک ما دریافت نمایید.
ویژگی های مثبت این کامپوزیت دندان قسطی موجب شده است تا در نگاه اول مانند کامپوزیت های سرامیکی به نظر برسد به علت آنکه کامپوزیت های سرامیکی از زیبایی به مراتب بیشتری برخوردار می باشند ، استفاده از این برند لبخند زیبا تری را به شما هدیه می کند.
نوع این کامپوزیت در دسته نانو هیبریدی قرار می گیرد.
در زمان استفاده از این برند نیازی به تراش دادن دندان نمی باشد و به تبع مضرات آن متوجه شما نخواهد بود.
این کامپوزیت در نسل جدیدی از دندان ها طبقه بندی می شود و علاوه بر آنکه رنگ آن تغییر نمی کند از استجکام بسیار خوبی برخوردار می باشد .

3.کامپوزیت دندان کاریزما آلمانی

در کنار برند ای پی اس که فوقا به مزایا آن اشاره نمودیم ، برند آلمانی کاریزما نیز در کلینیک ما موجود می باشد و شما می توانید برای خرید و انجام خدمات کامپوزیت دندان قسطی با ما تماس بگیرید. علاوه بر استحکام بسیار بالا دو مزیت دیگری نیز برای این دندان وجود دارد که آن را برای برخی از افراد به یک انتخاب ایده آل تبدیل می کند. این مزایا به این شرح می باشد :

این برند در کلینیک ما از تخفیف بسیار خوب ،علاوه بر امکان کامپوزیت دندان قسطی برخوردار می باشد.
برای دندان هایی به طور کلی از ریشه های ضعیفی برخوردار می باشند و لق میزنند می توان از این برند استفاده نمود چرا که این کاریزما آلمانی باعث اسپلینت دندان ها می شود.
ساختار و تکنولوژی ساخت این کامپوزیت موجب می شود که دندان های کامپوزیت به طور کامل با دندان های معولی مچ شوند و طبیعی تر نمایان شوند.

4.کامپوزیت دندان توکویاما

در نهایت کامپوزیت دندان قسطی توکویاما که ساخت کشور ژاپن می باشد ، می تواند در لیست کامپوزیت های با کیفیت موجود در بازار قرار بگیرد. به طور کلی تمامی محصولات ژاپنی از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار می باشند. با این وجود شایان ذکر است که این برند در مقایسه با سایر برند ها از کیفیت متوسط تری برخوردار می باشد. مزایا استفاده از این برند کامپوزیت به این شرح می باشد :

به راحتی دچار سایش و خرابی نمی شود.
از استحکام نسبتا بالا برخوردار می باشد.
سطح رویی آن از درخشندگی برخوردار است و لبخند به مراتب زیبا تری را به شما هدیه می دهد.

در این قسمت سعی نمودیم تا مزایا تمامی برند های موجود در کلینیک را برای شما شرح دهیم. امکان انجام خدمات کامپوزیت دندان قسطی در عرشیان کلینیک برای شما فراهم شده است. کافیست با ما تماس بگیرید.

تا به اینجا سعی نمودیم اطلاعات خوبی از نصب کامپوزیت قسطی تهران بیان داریم چرا که هر چه اطلاعات آدمی درباره روکش کامپوزیتی بیشتر باشد با آگاهی بیشتری تصمیم به نصب روکش کامپوزیت قسطی می گیرد..

از جمله نکات مهم جهت نصب روکش کامپوزیتی این است که حتما باید به دندانپزشکی متخصص مراجعه نمود چرا که هر چه تخصص دندانپزشک در نصب روکش کامپوزیتی بیشتر باشد کیفیت نصب بالاتر بوده و ماندگاری و مقاومت روکش هم افزایش می یابد و همچنین میزان احتمال بروز آسیب بر دندان ها هم کاهش می یابد.

بدین جهت از آنجا که عرشیان کلینیک دارای برترین و حرفه ای ترین کادر دندانپزشکان می باشد و همچنین روکش کامپوزیت را به صورت قسطی هم نصب می نماید افراد می توانند جهت زیباتر ساختن دندان های خود با روکش کامپوزیت ونیر با کلینیک دندانپزشکی عرشیان تماس حاصل نمایند و اطلاعات لازم را جویا شوند.

از جمله مزایای نصب روکش کامپوزیتی در عرشیان کلینیک عبارتند از:

تضمین کیفیت تمامی خدمات دندانی
تضمین قیمت نصب روکش کامپوزیتی
بهره گیری از مواد دندانی در بالاترین سطح کیفیت
تخصص بالا در ارائه خدمات
نصب کامپوزیت دندان قسطی
و..

معایب کامپوزیت دندان قسطی چیست؟

همان‌طور که کامپوزیت دندان قسطی مزایایی دارد، در کنار آن معایبی هم دارد. در ادامه به معایب آن اشاره کرده‌ایم. این معایب عبارت‌اند از؛

استحکام کمتر از لمینت های سرامیکی
رنگ پذیری در صورت عدم رعایت کردن بهداشت
عدم اصلاح نامرتبی شدید دندان ها
طول عمر کمتر از لمینت دندان

معایب کامپوزیت در مقایسه با لبخند زیبایی که خواهید داشت و هزینه بسیار منطقی که برای داشتن زیبا ترین دندان ها خرج می کنید قابل توجه نیست. کافیست برای بهره مندی از خدمات کامپوزیت دندان قسطی در اقساط متنوع با کلینیک دندانپزشکی عرشیان تماس بگیرید.

چه موقع تراش دندان برای کامپوزیت انجام می شود؟

پاسخ کوتاه به این سوال این است که بستگی به شرایط دندان های شما و نوع کامپوزیت دندانی انتخابی شما دارد. در برخی موارد، برای اصلاح رنگ، شکل، اندازه، یا ترتیب دندان ها، ممکن است لازم باشد که مقدار کمی از سطح دندان ها تراشیده شود تا لایه کامپوزیت دندانی بهتر بر روی آن ها بچسبد. اما در برخی موارد دیگر، ممکن است بتوان بدون تراشیدن دندان ها، کامپوزیت را انجام داد. این تصمیم را باید با مشورت با دندانپزشک خود بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا