اخبار دندانپزشکیدرمان های دندانپزشکیمشاوره دندانپزشکی

ارتودنسی دندان برای چه کسانی مناسب است؟

ارتودنسی یکی از روش هایی است که این روزها مورد توجه قرار گرفته است و کسانی که به دنبال روش مناسبی برای رفع مشکلات دندانی خود هستند، می توانند به سراغ این روش بروند و از یک لبخند زیبا بهره مند شوند. بهتر است بدانید که این روش برای افرادی مناسب است که دارای مشکلاتی در دندان ها و فک هستند و می خواهند تغییرات زیادی را در مدل دندان ها به وجود بیاورند و زیبایی را دوباره تجربه کنند. قیمت و هزینه ارتودنسی به مشکلاتی بستگی دارد که در ساختار دندان ها وجود دارد و تا زمانی که دندانپزشک دندان ها را بررسی نکند، نمی توان قیمت را به صورت دقیق اعلام کرد. در کنار تمامی این موارد، اگر دندان های خود را از دست داده اید و به دنبال روشی برای جایگزینی دندان های از دست رفته هستید، دندان مصنوعی گزینه خوبی خواهد بود.

رفع فاصله میان دندان ها

یکی از مهمترین مواردی که باعث شده است اجرای ارتودنسی مد نظر قرار گیرد، رفع فاصله میان دندان ها است. در واقع، زمانی که سیم ها و براکت ها بر روی دندان ها سوار می شوند، فاصله آنها را از بین می برند و باعث می شوند که دندان ها به یکدگیر نزدیک شوند و نمای زیباتری به خود بگیرند.

ناهنجاری فک و دندان ها

یکی دیگر از مواردی که ارتودنسی به عنوان یک روش درمانی مورد استفاده قرار می گیرد، رفع ناهنجاری فک و دندن ها است. بهتر است بدانید که گاهی ممکن است فک بالا یا پایین جلوتر یا عقب تر از دندان های بالا یا پایین باشد و این مسئله می تواند مشکلات زیادی را در غذا خوردن به وجود بیاورد. همچنین، این مسئله می تواند بر گفتار اثر بگذارد و زیبایی را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. استفاده از این روش، تمامی این مشکلات را از بین می برد و باعث می شود که شما بتوانید دوباره زیبایی را تجربه کنید.

تراکم بیش از حد دندان ها

گاهی تراکم دندان ها در دهان بسیار زیاد است و همین امر باعث می شود که برخی از دندان ها بر روی یکدیگر سوار شوند یا ممکن است دندان ها از حالت طبیعی خود خارج شوند. تمامی این موارد به شدت بر زیبایی اثر می گذارند و حتی ممکن است باعث بروز مشکلات زیادی شوند. اما باید بدانید که با این روش، تمامی این مشکلات در زمان مشخصی رفع می شود و شما می توانید دوباره زیبایی را تجربه کنید.

سیم ها و براکت ها چه مدت باید روی دندان ها باقی بمانند؟

ممکن است اکنون این سوال برای شما پیش بیاید که سیم ها و براکت ها چه مدت می توانند بر روی دندان ها باقی بمانند تا تمامی مشکلات رفع شوند. برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که مدت زمان باقی ماندن سیم ها و براکت ها بر روی دندان ها به نوع مشکلاتی بستگی دارد که در ساختار دندان ها وجود دارد. به طور متوسط، این کار نیاز به یک تا سه سال زمان نیاز دارد. در طول این مدت، بیمار باید دائما با دندانپزشک خود در تماس باشد و ساختار دندان ها توسط او بررسی شود. این مسئله باعث می شود که روش ارتودنسی به خوبی پیش برود و دندان ها زیبا و یکدست شوند.

بهترین زمان اجرای این روش چه موقع است؟

بهترین زمان اجرای این روش سن 10 تا 14 سالگی است. در این زمان، ساختار دندان ها و فک بسیار منعطف است و زمانی که سیم ها و براکت ها بر روی دندان ها قرار می گیرند، جابجایی آنها بسیار ساده است و می تواند به زیبایی دندان ها کمک کند. اما باید بدانید که این مسئله بدین معنا نیست که اجرای این روش در سنین بالای 30 سال امکان پذیر نیست. اگر شما سن بالای 30 سال داشته باشید، هنوز می توانید این روش درمانی را اجرا کنید و ساختار دندان ها و فک خود را به حالت اولیه و استاندارد بازگردانید. بهتر است برای اینکه مطمئن شوید آیا اجرای این روش برای مناسب است یا خیر، با یک دندانپزشک حرفه ای مشورت کنید. دندانپزشک ابتدا ساختار دندان ها و فک را بررسی می کند و سپس، مشاوره های لازم را در این زمینه در اختیار شما قرار می دهد.

آیا اجرای این روش طول عمر دندان ها را بالا می برد؟

یکی از سوالاتی که همواره در طول اجرای این روش پرسیده می شود در این مورد است که آیا ارتودنسی باعث می شود که طول عمر دندان ها بالا رود. پاسخ به این سوال قطعا مثبت است. زمانی که دندان ها مرتب می شوند و به صورت هم تراز و مرتب کنار یکدیگر قرار می گیرند، تمیز کردن آنها بسیار ساده است و دیگر مواد غذایی در میان دندان ها باقی نمی مانند و مشکلاتی را به وجود نمی آورند. این روش می تواند به افراد کمک کند دندان هایی زیبا و خاص داشته باشند و دیگر مشکلات دندانی طول عمر آنها را کاهش نمی دهد یا باعث به وجود آمدن شرایط نامناسب از جمله پوسیدگی دندان نمی شود. بنابراین، اگر مشکلی در ساختار دندان ها و فک وجود دارد، بهتر است که هر چه زودتر برای رفع این مشکلات اقدام شود.

برای اجرای ارتودنسی به کجا مراجعه کنیم؟

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد افرادی که باید به دنبال اجرای ارتودنسی باشند، در اختیار شما قرار دهیم. اگر به دنبال مرکز معتبری برای دریافت خدمات ارتودنسی هستید، می توانید به کلینیک دکتر آیت الهی مراجعه کنید. در این کلینیک، خدمات ارتودنسی در بالاترین سطح انجام می شوند. یکی از برجسته ترین مزیت های این کلینیک این است که شما در چند ماه اول می توانید اثرات ارتودنسی را در دندان های خود مشاهده کنید. این کلینیک دارای فضای بسیار مجهزی است و شما می توانید در یک محیط پر از آرامش، بدون استرس و اضطراب، خدمات مختلف دندانی را دریافت کنید. در این کلینیک اتاق کودک وجود دارد و والدین به راحتی می توانند کودکان خود را در آنجا قرار دهند و به کارهای دندانی خود بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا