پزشکی

تزریق ژل چیست و چه کاربردهایی دارد؟

معیارهای زیبایی از دید هرکس می‌تواند متفاوت باشد. بعضی صورت‌های استخوانی دوست دارند و بعضی صورت‌های پر. هیچ‌کس نمی‌تواند جذابیت هرکدام از این مدل‌ها را انکار کند. اما امروزه بسیاری از افراد گونه‌های پر و صورت‌های تپل را جذاب‌تر می‌دانند. حتی در بسیاری از موارد، لاغری صورت سن را بیشتر از عدد واقعی آن نشان می‌دهد. لاغری و فرورفتگی‌های صورت می‌تواند در نتیجه بیماری، تغذیه نامناسب، تغییرات هورمونی و قرار گرفتن در معرض نور خورشید باشد. در حال حاضر روش‌های زیادی برای رفع لاغری صورت وجود دارد. تزریق‌ژل یا فیلر یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای حجم‌دهی و جوان‌سازی پوست و به‌طورکلی زیباتر کردن چهره است. اگر می‌خواهید همه‌چیز را درباره تزریق ژل بدانید، با ما همراه باشید.


فهرست مطالب


تزریق ژل چیست؟

اسید هیالورونیک و کلاژن دو ماده‌ای هستند که باعث نرمی و جوان ماندن پوست صورت می‌شوند. با افزایش سن میزان این دو ماده در پوست کاهش می‌یابد و صورت شادابی خود را از دست می‌دهد. برای برگرداندن زیبایی چهره باید اسید هیالورونیک یا کلاژن به آن تزریق شود. این دقیقا همان کاری است که تزریق ژل انجام می‌دهد.

تزریق ژل

تزریق ژل یکی از محبوب‌ترین روش‌های حجیم کردن صورت است. طبق اطلاعات انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، در سال ۲۰۱۷، تقریبا ۷/۲ میلیون عمل تزریق انجام شده که به نسبت سال قبل سه درصد افزایش داشته است.

کاربردهای تزریق ژل چیست؟

تزریق ژل کاربردهای زیادی در علوم مختلف پزشکی دارد؛ اما در اینجا کاربردهای زیبایی تزریق‌ژل که در کلینیک ما انجام می شود را معرفی کرده ایم.

خدمات زیر با استفاده از روش تزریق ژل ارائه می شود:

 • افزایش حجم اجزای صورت با تزریق ژل
 • برجسته کردن لب (پروتز لب)
 • بزرگ کردن چانه (پروتز چانه)
 • برجسته کردن گونه (پروتز گونه)
 • رفع چین و چروک پوست صورت با تزریق ژل

در این روش پزشک با تزریق ژل به بخش های مختلف صورت چین و چروک ها و خطوط اخم و خنده و خطوط اطراف چشم و لب را از بین می برد.

 • رفع خط اخم
 • رفع خط خنده (خطی که از گوشه بینی به سمت گوشه دهان می رود.)
 • رفع چین و چروک اطراف لب (خطوطی که از اطراف لب به سمت پایین و چانه می رود.)
 • درمان کاهش حجم صورت با تزریق ژل

با افزایش سن از شادابی، جوانی و حجم صورت کاسته می شود. این حالت معمولا در در لب ها، گونه ها و پلک ها بیشتر دیده می شود. تزریق ژل روشی موثر و بی خطر برای جبران این کاهش حجم و پر کردن مناطق گود و فرو رفته در صورت است.

 • رفع گودی، پف و سیاهی زیر چشم
 • درمان افتادگی پوست صورت و گردن
 • لیفت ابرو

سایر اعمال زیبایی که با تزریق ژل انجام می شود

تزریق ژل دست

یکی از روش‌هایی که برای جوانسازی پوست دست به‌کار می‌رود، تزریق فیلر است. فیلر یعنی پُرکننده! انواع فیلرها برای پر کردن فرورفتگی‌ها و چین‌های پوست و شکل دادن به پوست موجود هستند. تزریق فیلر مناسب سبب می‌شود تا فرورفتگی‌های پشت دست ناپدید شوند، چروک‌های سطحی کم شوند، رگ‌ها کمتر به چشم بیایند و نازکی پوست ناشی از افزایش سن ناپدید شود.

این روش فقط برای صورت نیست. یکی از بهترین روش ها برای جوانسازی پوست دست، ایجاد ظاهری نرم و لطیف روی پوست دست و پنهان کردن برجستگی های استخوانی و رنگ های زیر دست، تزریق‌ژل است.

تزریق ژل بینی یا رینوپلاستی بودن جراحی

با تزریق ژل در محل مناسب، می توان فرم کج یا نا متناسب بینی را بدون انجام جراحی تا حدود زیادی بهبود داد.

تزریق ژل لب

تزریق ژل برای بهبود حالت لب‌ها و ایجاد ظاهری توپر ولی طبیعی در آن‌ها استفاده می‌شود. با افزایش سن، لب‌ها لاغر و باریک شده و خطوط عمودی در اطراف آن‌ها ایجاد می‌شوند که یک نشانه‌ی آشکار پیری می‌باشند.

لب‌های توپر و برجسته ظاهری جوان و شاداب را در فرد ایجاد می‌کنند درحالی‌که داشتن لب‌های لاغر و باریک ظاهر صورت را پیر و پژمرده نشان می‌دهد.

تزریق ژل صورت

اگر عوامل مشکل ساز در نقطه ی دیگری از صورت باشند، درمان از آن ناحیه شروع می شود. گاهی اوقات فقط پر کردن ناحیه مورد نظر، باعث می شود گودی آن ناحیه به طور کامل از بین نرود. نقطه وسط گونه نقش بسیار مهمی دارد.

به طور ویژه از بین رفتن حجم قسمت بیرونی گونه و کاهش برجستگی استخوان گونه در قسمت بیرونی گونه می تواند باعث افتادگی در ناحیه پایین صورت شود و حتی باعث می شود گودی زیر چشم ها واضح تر شود. در چنین مواردی، اول از همه درمان از ناحیه وسط گونه شروع می شود. در فیلرهای دائمی، فقط مداخله جراحی می تواند مؤثر باشد.

به همین دلیل، توصیه می شود تا حد امکان از تزریق فیلرهای دائمی خودداری کنید. تزریق هیالورونیک اسید به صورت یکی از سریع ترین و مؤثرترین روشها می باشد. برندهای هیالورونیک اسید زیادی در بازار وجود دارد. هرکدام از آنها ویژگی های مختلفی دارند که برای نقاط خاصی از صورت مناسب هستند و دوام های مختلفی دارند. متخصص پوست تصمیم میگیرد که کدام برند هیالورونیک اسید برای مشکل شما مناسب است. قیمت هیالورونیک اسید ممکن است با توجه به برندهای مختلف مورد استفاده، شرایط بیمار، تعداد جلسات مورد نیاز و عوامل مشابه مختلف باشد.

زنانی که در سنین بالایی هستند و چروک های پوستی را تجربه می کنند از بهترین کاندیدا برای تزریق ژل به صورت هستند. گاها می بینیم برخی از زنان و دختران حتی در سنین پایین تر مثل دهه های سوم زندگی شان نیز افتادگی های پوستی خاصی را تجربه می کنند که اینان نیز می توانند از این روش زیبایی کمک بگیرند.

از سوی دیگر نیز دختران جوانی که می خواهند لب های زیبا و جذابی داشته باشند می توانند از تزریق ژل به لب بهره مند شوند و لب های حجیم تر و با فرم بهتری داشته باشند.

کاندید مناسب تزریق ژل چه کسانی هستند؟

افرادی که از سلامت جسمانی خوبی برخوردار هستند و هیچ گونه بیماری زمینه ای که می تواند بر بهبودی تأثیر بگذارد ندارند، به طور کلی کاندیدای مناسبی برای تزریق ژل در نظر گرفته می شوند. اگرچه در این روش نیازی به جراحی نیست و هیچ برشی در بدن ایجاد نمی شود، اما هر چه سریع تر فرد بتواند از تزریق ها بهبود یابد، نتایج طولانی مدت و بهتری خواهد داشت. افراد متقاضی جوانسازی پوست توسط روش های تزریقی باید از مراقبت های بعد از تزریق ژل و آمادگی قبل از آن اطلاع داشته و با پیروی درست از آنها نتیجه مورد نظر خود را مشاهده کنند و از عوارض احتمالی جلوگیری کنند.

تزریق ژل

عامل دیگر سیگاری نبودن متقاضی است، وقتی فردی سیگار می کشد، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا بهبود یابد؛ به همین دلیل است که افراد غیرسیگاری سریعتر بهبود یافته و درصد موفقیت طولانی تری از تزریق ژل دارند. زیرا در یک فرد سیگاری حرکات مکیدن و جمع شدن صورت شما هنگام سیگار کشیدن باعث تشدید خطوط ریز و چین و چروک می شود و نتایج را سریع تر از بین می برد. علاوه بر این اگر به دنبال تزریق ژل هستید، داشتن انتظارات واقع بینانه از نتایجی که دریافت خواهید کرد و این واقعیت که ممکن است چندین درمان برای دستیابی به آنها ضروری باشد، مهم است. در جلسه مشاوره پزشک شما یک ارزیابی کامل انجام می دهد تا ببیند آیا شما کاندید مناسبی برای پرکننده های پوستی هستید یا خیر. ممکن است این روش برای کسانی که شلی شدید پوست دارند، ایده آل نباشد. همچنین کسانی که دارای سابقه آلرژی شدید بوده اند نیز با تشخیص و تایید پزشک متخصص می توانند از تزریق ژل استفاده کنند.

افرادی که شرایط زیر را دارند کاندیدای مناسبی برای انجام تزریق ژل به قسمت گونه هستند.

 • افرادی که دارای صورتی کشیده هستند.
 • افراد غیر سیگاری
 • افرادی که به دلیل بالا رفتن سن برجستگی گونه های خود را از دست داده اند.
 • افرادی که به هر دلیلی دچار لاغری صورت شده اند.
 • افرادی که گونه هایشان دچار چین و چروک شده است.
 • خانم های که در دوران بارداری یا شیردهی هستند.
 • افرادی که مبتلا به اختلالات خونریزی هستند.
 • افرادی که نسبت به ترکیبات مصنوعی مانند ژل ها حساسیت دارند.

تزریق ژل برای چه افرادی مناسب نیست؟

 • زنان باردار یا شیرده
 • افرادی که سابقه بیماری های خود ایمنی همچون آسم و آلرژی دارند
 • افراد مبتلا به دیابت که از انسولین استفاده می کنند
 • افراد دارای بیماری های خود ایمنی شدید مانند لوپوس و روماتیسم و سندرم نفروتیک
 • افرادی با سابقه سکته قلبی ۶. افرادی که از داروی آسپیرین یا وارفارین استفاده می کنند
 • سابقه خون لخته شده و ترومبوز وریدهای عمقی
 • افرادی که به خاطر بیماری قلبی از داروهای مختلف استفاده می کنند
 • افراد با سابقه سکته مغزی

بهترین برند ژل چیست؟

برای معرفی بهترین ها نیاز است تا به تجربه ها، برند ها و ویژگی های هر ژل توجه کنیم تا برترین ها خود را نمایش دهند. بهترین مارک تزریق ژل زیر چشم و لب از میان برند های شناخته شده معرفی می شوند. در ادامه برخی از بهترین مارک های تزریق ژل را معرفی می کنیم.

ژل لب ژوویدرم (Juvederm)

این ژل محصول کارخانه آلرگان در کشور فرانسه است. این برند جزو پر فروش ترین و معروف ترین برندهای تزریق ژل شناخته می شود که حاوی هیالورونیک اسید است و برای حجم دهی به لب ها و قسمت های مختلف صورت به کار برده می شود.

از این ژل می توان برای رفع چین و چروک های کوچک و پوشش نقایص چهره بهره برد. آلرگان همچنین یکی از شرکت های شناخته شده در عرضه انواع محصولات آرایشی و زیبایی می باشد. ژل ژوویدرم اولترا و ژوویدرم ولبلا اختصاصا برای تزریق در ناحیه لب به کار برده می شود.

ماندگاری این دو ژل تا یک سال نیز گزارش شده است. همچنین محصولات این شرکت کمترین میزان عارضه جانبی را دارد، واکنش های آلرژیک نسبت به آن بسیار نادر است. عوارض ژل ژوویدرم نیز خفیف است و مدت زمان لازم برای تزریق نیز 15 الی 30 دقیقه است.

ژل لب رستیلن سیلک (Restylane Silk)

این ژل فرمولاسیون منحصر به فردی دارد که توانایی از بین بردن چین و چروک در بخش های مختلف صورت آن قابل توجه است. هیالورونیک اسید به کار رفته در آن غیرحیوانی و سازگار با بدن انسان است. رستیلن سیلک غلظتی بالاتر از نمونه های مشابه دارد و قیمت آن نیز بیشتر است.

این ژل 6 الی 12 ماه ماندگاری داشته و پس از آن نیاز به تمدید با تزریق وجود دارد. رستیلن سیلک قابلیت بازیابی نیز دارد. بازیابی به این معنی است که در صورت عدم رضایت ظرف یک الی دو روز می توانید محل تزریق را به حالت اولیه خود برگردید. این برند که یکی از بهترین برند برای تزریق ژل لب شناخته می شود تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا و ایران را نیز در اختیار دارد.

ژل رووفیل

این برند را نیز می توان بهترین برند برای تزریق‌ژل لب معرفی کرد. رووفیل محصول کشور کره جنوبی است که ماندگاری بالا با توجه به نوع خاص هیالورونیک اسید آن قابل توجه است. این برند همچنین خاصیت ضد التهابی و قناوری لیفت صورت را نیز ارایه می دهد. آمار مدت زمانی حدود 12 ماه را برای ماندگاری این ژل ارایه می دهد. یکی از عوارض این دارو تورم در نقطه تزریق است که البته شایع نمی باشد.

اگر لب های کوچکی دارید، توصیه می شود که از این ژل استفاده نکنید، چرا که حجم زیادی به لب های شما می دهد. یکی از مزایای این ژل قیمت کمتر در مقایسه با برند های اروپایی است که آنرا تبدیل به یک ژل مقرون به به صرفه می کند. در هنگام خرید و تهیه این ژل توجه داشته باشید که نمونه اصل آن را تهیه کنید. چرا که متاسفانه برخی از نمونه های تقلبی از این برند در بازار موجود است.

ژل آلیاکسین (Aliaxin)

این ژل همچنین یکی از بهترین مارک تزریق ژل گونه محسوب می شود که خاوری هیالورونیک اسید با منشا غیرحیوانی است. می توان از این ژل با اهداف مختلف مثل پرکردن زیر چشم ها، رفع چین و چروک، افزایش حجم لب و… استفاده کرد. این ژل ایتالیایی کمترین عوارض جانبی را دارد و در عین حال بالاترین سازگاری را با بافت بدن انسان دارد. این ژل نیز ماندگاری 6 الی 12 ماه دارد.

ژل لب پرفکتا (Perfecta)

این محصول از کشور فرانسه به ایران می رسد. پرفکتا به خوبی در فرم دهی و کانتورینگ چهره کمک می کند، حجم دهنده خوبی به لب ها محسوب می شود و نتایج تزریق آن در مدت کوتاهی قابل مشاهده می باشد. عوارض این ژل بسیار کم است و شادابی خوبی به چهره و بدن شما می بخشد.

ژل لب درمالکس (Dermalax)

اگر به دنبال بهترین مارک تزریق ژل زیر چشم و سایر بخش های صورت می گردید، روی این ژل نیز حساب باز کنید. درمالکس دیپ محصول کشور کر جنوبی است و با داشتن 24 میلی گرم هیالورونیک اسید و 3 درصد لیدوکائین یکی از بهترین ژل ها با تزریق بدون درد است. ساخت این ژل با فرمول مونوفازیک ژل درمالکس دیپ آن را برای تزریق در ناحیه لب ها که مدام منقبض و منبسط می شوند مناسب کرده است. ماندگاری درمالکس نیز تا 12 ماه دیده شده است.

ژل لب تئوسیال (Teosyal)

این ژل محصول کشور سوئیس است و در دنیا شناخته شده است. ژل لب Teosyal Kiss نیز به منظور افزایش حجم و شادابی لب ها تولید همین شرکت می باشد. Teosyal شادابی و طراوت خوبی در لب های شما ایجاد می کند.

به دلیل اینکه حجم کمی اندوتوکسین باکتریایی و پروتئین در این ژل به کار رفته است، بهترین برند ژل برای تزریق گونه برای پوست های حساس محسوب می شود. ویسکوزیته این ژل از برخی برند های معرفی شده بیشتر است و اثر یکنواخت تری در زیر پوست ایجاد می کند.

اسکالپترا (Sculptra)

برندی سوئیسی است که حاوری کلاژن است و در آن از poly-L-lactic acid استفاده شده است. اثرات این ژل که از بهترین برندهای تزریق ژل است به مرور و آرام ظاهر می شود. ماندگاری این ژل نیز 2 الی 3 سال است.

بلافیل (Bellafill)

بلافیل ترکیباتی حاوی کلاژن گاوی و نیز پلی متیل متاکریلات است. معمولا برای درمان اسکارو پر کردن فرورفتگی ها از این ژل استفاده می شود اما برای حجیم سازی لب ها از این برند استفاده نمی شود. اثرات بلافیل تا 5 سال ماندگاری دارد.

ژل کاپتیک (Captique) یا Prevelle Silk

این بهترین مارک تزریق‌ژل صورت غلظت یالورونیک اسید پایین تری دارد و ارزان تر است. اما در مقابل این مبلغ ارزان تر، مانداری کوتاه تری دارد و در مدت زمان 3 الی 6 ماه دوباره باید به تزریق آن اقدام نمایید.

ژل لب بلوترو (Belotero)

این ژل آلمانی نیز را باید در جمع بهترین برندهای تزریق ژل پذیرفت! چروک های صورت با این ژل هیالورونیک اسید به راحتی از بین می روند و لیدوکایین موجود در آن تزریقی کم درد را برای شما به ارمغان می آورد. این برند ژل های خود را در سه دسته Balance، intense یا  soft دسته بندی کرده است. اثر این ژل نیز تا 6 ماه باقی خواهد ماند.

ژل لب زیشل (Zishel)

این بهترین برند تزریق ژل لب ساخت کشور کره جنوبی است و با هیالورونیک اسید غیرحیوانی ساخته شده است و سازگاری زیستی بسیار خوبی با بدن انسان دارد. این ژل نیز حاوی لیدوکایین است و حداقل دارای ماندگاری 4 ماه می باشد.

ژل لب روولکس (Revolax)

خاصیت ویژه این برند تزریق ژل صورت، ماندگاری بالای آن است که 1 سال الی 18 ماه طول می کشد. الاستیسیته و ویسکوزیته بالای این ژل آن را به گزینه  ای خوب برای تزریق به لب ها تبدیل کرده است.

عوارض تزریق ژل چیست؟

توجه به این نکته ضروری است که عوارض تزریق ژل برای همه رخ نمی‌دهد. این عوارض بسته به فرد متفاوت است و بسیاری از عوارضی که در ادامه ذکر می‌شود در افراد کمی بروز می‌کنند.

نداشتن تقارن

ناهماهنگی در ناحیه ای که ژل تزریق شده است، از مواردی است که می‌توان آن را از عوارض تزریق ژل دانست. این مورد ممکن است در تزریق ژل لب، گونه، سینه و باسن به وجود آید. این موضوع در بسیاری از مواقع و در بسیاری از شرایط برای داوطلبان رخ می‌دهد و عامل آن را می‌توان بی دقتی پزشک مربوطه در زمان تزریق در نظر گرفت. بنابراین در انتخاب پزشک متخصص دقت لازم را باید داشته باشید.

تورم و کبودی

از شایع ترین عوارض تزریق ژل نیز می‌توان به مواردی چون تورم و کبودی اشاره کرد. با این که تورم یک مسئله طبیعی است و طی مدت زمان کوتاهی برطرف می شود ولی تورم بیش از حد لب پس از تزریق موجب اختلال در روند بازگشت فرد به فعالیت های روزمره می شود. تورم بیش از حد لب پس از تزریق به علت عدم رعایت نکات مراقبتی رخ می دهد و با رعایت یک سری نکات ساده می توان جلوی تورم بیش از حد لب پس از تزریق را گرفت.

دقت داشته باشید که این عارضه عجیب و دور از انتظار نیست و نباید نگرانی از بابت آن‌ داشته باشید؛ چرا که پس از گذشت مدت زمانی حدود یک تا دو هفته به طور کامل برطرف می‌شود.

تخریب پوست و بافت در ناحیه تزریق ژل به دلیل حساسیت

برخی مواقع پوست افرادی که تزریق ژل انجام داده اند، تخریب می‌شود؛ البته علاوه بر بافت پوست، می‌توان به بافت‌های تزریق شده نیز اشاره داشت. این مورد می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که از جمله آنها می‌توان به حساس بودن پوست اشاره کرد.

ایجاد آلرژی در پوست پس از تزریق ژل

بروز آلرژی نیز از عوارضی است که پس از تزریق‌ژل در برخی افراد مشاهده شده است. آلرژی ممکن است به دلیل ناسازگاری ژل تزریق شده با پوست و بافت افراد ایجاد شود. پزشک متخصص موظف است پیش از تزریق حتما از عدم آلرژی نسبت به مواد تزریقی اطمینان حاصل کند. البته آلودگی محیط یا سرنگ نیز ممکن است در بروز آلرژی نقش مهمی داشته باشد.

عفونت کردن پس از تزریق ژل

عفونت پس از تزریق ژل، یکی از خطرناک‌ترین عوارض به حساب می آید که ممکن است گاهی پیامدهای جبران ناپذیری نیز به همراه داشته باشد. یکی از دلایل عفونت پس از تزریق‌ژل استفاده از مواد نامرغوب و بی کیفیت است.

در بسیاری از مواقع پیش آمده است که فرد تزریق ژل را انجام داده و هیچ مشکلی در آن لحظه وجود نداشته است؛ اما پس از گذشت مدت زمانی، محل تزریق‎‌ژل با عفونت روبرو می‌شود که گاهی اوقات میزان عفونت به حدی زیاد است که فرد به جراحی نیاز پیدا می‌کند تا عفونت ایجاد شده تخلیه شود.

آلودگی محیط و سرنگ از دیگر عوامل بروز عفونت محسوب می شود. این عارضه اغلب در افرادی مشاهده شده است که از روی بی دقتی و غفلت امور خود را به دست افراد غیرمتخصص و سودجو سپرده اند. افرادی که بدون مجوز و بدون رعایت نکات و اصول در سالن های زیبایی اقدام به تزریق ژل می کنند، از عاملان ایجاد این عارضه هستند.

قرمز شدگی

قرمز شدگی پوست، از دیگر عوارض تزریق ژل به حساب می‌آید. البته این عارضه نیز چندان عجیب و دور از انتظار نیست و برای بسیاری از افراد پیش می‌آید. بهتر است در چنین مواقعی با پزشک خود مشورت کنید تا بررسی‌های لازم صورت گیرد. این موضوع باعث می‌شود از رخ دادن بسیاری از مشکلات جلوگیری شود.

احساس خارش در ناحیه تزریق

خارش نیز از عوارض شایع پس از تزریق ژل می‌باشد. این مورد عموما به دلیل استفاده از مواد نامرغوب و یا عدم سازگاری مواد با پوست رخ می‌دهد. پیش از تزریق‌ژل پزشک متخصص باید از سازگاری مواد با پوست اطمینان حاصل کند.

آشنایی با مراقبت‌های بعد از تزریق ژل

بعد از تزریق نباید تا سه روز به محل آن آب بزنید و بهتر است از تمرینات ایروبیک برای ۲۴ ساعت خودداری کنید و برنامه کاری یا اجتماعی مهمی را برای چند روز بعد از درمان طرح ریزی نکنید. احتمال دارد قرمزی، تورم و کبودی خفیفی در محل تزریق به وجود آید. همچنین لب های شما قدری در شب پس از تزریق متورم خواهد شد. اگر تا یک هفته بعد از نخستین تزریق نتیجه زیبایی حاصل نشد ۳ هفته بعد، تزریق مجدد قابل انجام است. حواستان باشد که تا ۳ هفته هیچ ماساژی روی صورت انجام نشود.

تلاش کنید از مصرف هر ترکیبی که حاوی آسپرین، ایبوپروفن، داروهای مسکن ضد التهابی با دوز بالا، ویتامین E، یا روغن ماهی باشد ۵-۳ روز قبل از تزریق‌ژل پرهیز کنید تا احتمال کبودی در محل تزریق کمتر شود.

سخن پایانی

شما در این مقاله با تزریق ژل و کاربردهای آن آگاه شدید. همچنین از بهترین برندهای ژل آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

تزریق کدام ژل خطرناک است؟

برخی ژل های تزریقی عوارض غیرقابل جبرانی به همراه دارند. مثلا تزریق برخی ژل های تزریقی دائمی در بسیاری از افراد عوارض سوء شدیدی ایجاد کرده و آنها را با مشکلات عدیده ای روبه رو کرده است. مثلا عده ای از پزشکان می گویند در این ژل ها از مونومرهای سرطان زا استفاده شده است که می تواند احتمال ایجاد سرطان را در افرادی که این ماده را تزریق می کنند، ایجاد کند.
همچنین بعضی از افراد که این ماده را تزریق می کنند دچار حساسیت شده و سیستم ایمنی شان در مقابله با این ماده به مبارزه می پردازد. در بعضی دیگر نیز این ماده می تواند ایجاد گرانولوما کند؛ در واقع این امر زمانی اتفاق می افتد که ژل سفت شده و به طور کامل درصورت ایجاد تورم کند. بنابراین قبل از تزریق حتما با پزشک تان درباره انتخاب ژل مناسب و استاندارد مشورت کنید.

چرا بعضی از ژل های تزریقی ارزان ترند؟

قیمت ژل های تزریقی که ماندگاری یک تا ۲ ساله دارند معمولا دو تا سه برابر ژل هایی است که ماندگاری ۶ تا ۹ ماهه دارند. به عنوان مثال تزریق یک سی سی ژل حاوی هیالورونیک از مارک های معتبر مثلا فرانسوی یا کانادایی که ماندگاری یک ساله دارند حدود ۳۰ درصد گران تر از یک سی سی ژل بادوام اثر ۶ تا ۸ ماهه از مارک های معتبر و درجه یک چینی است البته اگر عمق چین زیاد باشد نیاز به دو سی سی یا دو سورنگ ژل برای پر کردن چین و گودی خط خنده دارند و طبعا قیمت آن هم تقریبا دو برابر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا