درمان های دندانپزشکی

ایمپلنت دندان فوری چیست و چه مزایایی دارد؟

ایمپلنت دندان نوعی فلز مخصوص از جنس تیتانیوم می باشد که قابلیت سازگاری زیادی با بدن دارد. قرار دادن این فلز در استخوان فک می تواند جایگزینی برای دندان های از دست رفته بیمار باشد. انجام مراحل کاشت دندان در یک دوره زمانی مشخصی اتفاق خواهد افتاد. حتی امکان دارد فرایند انجام آن تا یک سال هم طول بکشد. آیا می دانید که می توان کاشت ایمپلنت را در عرض 3 الی 4 ماه انجام داد؟ شاید این موضوع برایتان جالب باشد. به همین خاطر تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را در مورد شرایط کاشت ایمپلنت فوری دندان در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

با ایمپلنت دندان فوری می توانید زیبایی را برای خود به ارمغان بیاورید  

ایمپلنت دندان را می توان بهترین روش درمانی برای آن دسته از افرادی دانست که می خواهند به دندان هایی بی عیب و نقص دست یابند. دلایل مختلفی جهت انجام ایمپلنت وجود دارد. همانطور که می دانیم کاشت ایمپلنت به دلیل مراحل مختلفی که داشته، چند ماه طول خواهد کشید. امروزه، کمتر کسی پیدا میشود که توانایی تحمل دندان های خالی خود را به مدت چند روز یا حتی چند ماه داشته باشد. روش درمانی جدیدی جهت جایگزینی دندان های از دست رفته وجود دارد که به آن ایمپلنت فوری دندان گفته می شود.

با کاشت دندان در یک روز، تمام عیوب و مشکلات دندانی بیمار رفع خواهد شد. با این روش، اعتماد به نفس بیمار افزایش یافته و ظاهر دندان ها به همان حالت اولیه خود بازخواهد گشت. البته جا دارد بگوییم که این روش، تنها برای آن دسته از بیمارانی که دارای شرایط خاص می باشند، مناسب است. کاشت ایمپلنت فوری باید زیر نظر پزشک متخصص انجام شود.

آشنایی با مراحل کاشت ایمپلنت دندان فوری

روش کاشت ایمپلنت فوری با ایمپلنت سنتی هیچ تفاوتی ندارد. در هر دو روش، پزشک پیچ های ایمپلنت را در استخوان فک بیمار نصب می کند. اما چرا به این روش، ایمپلنت یک روزه گفته می شود؟ اگر دندان های بیمار در شرایط مناسبی قرار داشته باشد، پزشک تصمیم می گیرد که تمام مراحل کاشت ایمپلنت را حداقل در عرض 2 الی 3 ماه انجام دهد. پزشک با بررسی شرایط بیمار و تست های اولیه تمام برنامه ریزی های خود را جهت جراحی یک روزه انجام خواهد داد. در ابتدا، لثه با تزریق دارو بی حس شده و سپس با پیاده سازی تک به تک مراحل، فرایند کاشت به طور کامل تکمیل می شود.

به دلیل اینکه عمل جراحی بر روی دندان تنها یک بار اتفاق می افتد به این نوع ایمپلنت، ایمپلنت یک روزه گفته می شود. در ابتدا، یک پیچ بلند از جنس تیتانیوم در داخل فک قرار گرفته و لثه، بخیه خواهد خورد. سپس بعد از گذشت چندماه با اتصال روکش به پیچ، مراحل کاشت ایمپلنت فوری تکمیل خواهد شد. در این روش دیگر نیازی به انجام عمل جراحی مجدد بر روی لثه نیست.

ایمپلنت دندان فوری و آشنایی با ویژگی های آن 

در ایمپلنت دندان سنتی به مدت زمان زیادی نیاز است تا تمام مراحل به طور کامل انجام شود. بهبودی زخم ناشی از کشیدن دندان و قرار دادن پیچ داخل فک به مدت چند ماه طول خواهد کشید. امکان دارد حتی به مدت 6 الی 7 ماه یا بیشتر بدون دندان باشید. در ایمپلنت یک روزه بعد از قرار دادن پیچ های ایمپلنت در داخل استخوان فک و نصب دندان های مخصوص می توانید از نتیجه حاصل از انجام این روش درمانی نهایت لذت را ببرید.

هر روش درمانی جهت زیباسازی دندان از معایب مخصوص به خود برخوردار می باشد. ایمپلنت دندان فوری هم از این قضیه مستثنی نیست. انجام تمام مراحل در این روش، بلافاصله و فوری است. به همین خاطر، امکان دارد بیمار با عفونت دندان مواجه شود. پیشنهاد ما به شما این است که در ابتدا با پزشک خود مشورت کرده و ببینید که آیا کاندیدای مناسبی برای کاشت ایمپلنت فوری دندان می باشید یا خیر.

کاندیدای مناسب جهت انجام ایمپلنت دندان فوری

  1. آن دسته از افرادی که تنها یک یا چند دندان خود را از دست داده باشند.
  2. آن دسته از افرادی که از تراکم استخوان کافی دندان برخوردار باشند.
  3. آن دسته از افرادی که از سلامت دهان و دندان برخوردار می باشند.
  4. آن دسته از افرادی که دارای هیچ گونه بیماری زمینه ای نیستند.
  5. آن دسته از افرادی که از دخانیات و مواد الکلی استفاده نمی کنند.

کلام آخر

ایمپلنت دندان فوری، یکی از بهترین روش ها جهت جایگزینی دندان های از دسته رفته در فاصله بسیار کوتاه می باشد. در این روش، فرایند کاشت ایمپلنت و جایگزین کردن دندان ها بلافاصله انجام می شود. آن دسته از بیمارانی که دندان های شکسته دارند، می توانند از این روش درمانی استفاده نمایند. البته بهتر است قبل از هر چیز با پزشک معالج خود مشورت نموده و سپس خود را جهت انجام کاشت ایمپلنت فوری دندان آماده نمایید. در این مقاله سعی نموده ایم تا اطلاعات جامعی را در مورد شرایط کاشت دندان در یک روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. امیدواریم با مطالعه محتوای پیش رو به اطلاعات جامعی در مورد این موضوع مهم دست یافته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا