اخبار دندانپزشکی

4 برند محبوب ایمپلنت آمریکایی در ایران

ایمپلنت دندان روشی مطمئن با طول عمر بالا در حوزه رفع بی دندانی برای بیماران در سراسر جهان است. این روند درمانی می تواند دندان طبیعی افراد را به صورت کاملا مشابه شبیه سازی کند. زیرا ایمپلنت باید درون استخوان فک کاشته شود و کمی به آن زمان داده شود تا با استخوان فک به خوبی جوش خورده و مستحکم شود. سپس تاج دندان یا تاج دندان مصنوعی موقت را بر روی آن به وسیله اباتمنت متصل می کنند. این روش  درمانی دارای ویژگی زیست سازگاری با بدن انسان است. در این مقاله به بررسی ایمپلنت آمریکایی می پردازیم. 

 در سرا سر جهان برند های زیادی در کشور های مختلف، مشغول به ساخت ایمپلنت دندان و فعالیت در این حوزه می باشند، اما کشور آمریکا از قدیمی ترین و بهترین فعالان در این صنعت دندان پزشکی می باشد. برند های زیادی در این کشور مشغول فعالیت در این حوزه هستند که دارای کیفیت های بسیار بالایی بوده و طول عمر بسیار بالایی را برخوردار هستند. در جدول جهانی آمریکا اولین تولید کننده ایمپلنت از نظر کیفیت می باشد. سالانه هزینه های بسیار زیادی توسط برند های مختلف ایمپلنت سازی در این کشور صرف تحقیق و آزمایش روی این صنعت دندان پزشکی می شود که تا به امروز دارای نتیجه خوبی بوده و ایمپلنت های ساخته شده توسط این برند را نسبت به رقبای خود متمایز کرده است.

انواع برند ایمپلنت آمریکایی

برند های مختلفی در این کشور مشغول فعالیت در این صنعت هستند که محصولات هر کدام از این برند ها دارای ویژگی خاص خود می باشند. پس از همین جهت بهتر است پیش از انتخاب برند ایمپلنت خود کمی در باره این برند ها، میزان کیفیت و ویژگی آن ها مطالعه نمایید از همین جهت در این مقاله برخی از برند های آمریکایی را برای شما مورد بررسی قرار می دهیم.

1-ایمپلنت آمریکایی زیمر بیومت

این برند یکی از تولید کننده گان ایمپلنت دندان در آمریکا است که فعالیت خود را در سال ۱۹۲۷ در این شروع کرده است. این کمپانی، مجموعه ای از ۱۲ ایمپلنت در سطح استخوان را با اشکال راس مخروطی و مستقیم ارائه می دهد. جنس ایمپلنت زیمر بیومت، فرمول خاصی دارد که مخصوص این شرکت است و نصب آن نیز به حداقل آماده سازی و مراحل نیاز دارد. ایمپلنت های تولید شده توسط این برند با توجه به کیفیت بالایی که دارند از هزینه مقرون به صرفه ای برخوردار است و همچنین این ایمپلنت ها را برای درمان بی دندانی در هر ناحیه ای از دندان  ها می توانید استفاده کنید. برای تولید پایه ایمپلنت در این ایمپلنت ها از تانتالیوم به جای تیتانیوم استفاده می کنند. معروف ترین محصول زیمر، ایمپلنت بیومت تری ای است. این محصول به میزانی مورد استفاده دندان پزشکان قرار گرفته است که برخی از دندان پزشکان آن را با اسم بیو‌مت تری ای معرفی می کنند و بیماران فکر می کنند که این نوع ایمپلنت یک برند مستقل است.

ایمپلنت آمریکایی Nano tite

فیکسچر این محصولات را با نوعی ساختار نانو تولید می کنند تا دندان پرشک بتواند از این محصول برای درمان دندان های بسیار ریز نیز استفاده کند.

ایمپلنت آمریکایی Ossemo tite

این نوع ایمپلنت آمریکایی دارای استحکام زیادی است و به گونه ای طراحی شده است که از بروز هر گونه عفونتی در فک بعد از ایمپلنت، جلوگیری می نماید.

2- ایمپلنت آمریکایی اینترالاک

برای تولید این ایمپلنت های آمریکایی از تکنولوژی نانو استفاده می کنند و به مدت ۱۰ سال است که محصولات این برند ایمپلنت آمریکایی در بازار ایران عرضه می شوند. سطح فیکسچر ایمپلنت اینترالاک از جنس میکروبلاست است که سازگاری بالایی با بافت لثه و استخوان فک دارد. این برند ایمپلنت سازی دارای ایمپلنت های متفاوت با ویژگی های متفاوت برای درمان هر نوع بی دندانی است که از قبیل زیر می باشند:

Ossean Sun – BLOSSOM – L-PRF – INTRAHEX – MDL – MILO – FLANONE – FLATTOP

3- ایمپلنت آمریکایی بایوهورایزون

برند بایوهورایزون در سال ۱۹۹۴ و پس از تحقیقات انجام شده در دانشگاه آلاباما تأسیس شد. ایمپلنت های این برند را با استفاده از تیتانیوم تولید می کنند که تیتانیوم آن ۱.۵  الی ۳.۵ برابر مقاوم تر نسبت به تیتانیوم استفاده شده در برند های دیگر است. این تفاوت استحکام می تواند موفقیت طولانی مدت یک ایمپلنت را تحت تاثیر قرار دهد و برای ایمپلنت های ظریف تر دارای اهمیت بسیار بالایی باشد. محصولات این برند را با استفاده از جدید ترین تکنولوژی ایمپلنت سازی تولید می کنند که از قبیل زیر هستند:

BioLok، International، ILSو  Vulcan

4- ایمپلنت آمریکایی نوبل بیوکر

در سال ۱۹۸۱ این برند فعالیت خود را با نام Nobelpharma  آغاز کرد و پس از آن در سال ۱۹۹۶ نام خود را به نوبل بیوکر تغییر داد. این شرکت در زمینه تولید ایمپلنت و راه حل های زیبایی دندان فعالیت می کند. در این برند نیز برای تولید فیکسچر ها به جای فیکسچرهای تیتانیومی از فیکسچرهای تانتالیوم استفاده می شود. ایمپلنت های تولید شده توسط این برند از انواع مختلفی برخوردار هستند که از قبیل زیر می باشند:

Nobel Active – Nobel Direct – Branemark – Nobel Speedy – Nobel Replace – Nobel Perfect

قیمت ایمپلنت آمریکایی

ایمپلنت های آمریکایی به طور کلی نسبت به رقبای اروپایی و آسیایی خود از هزینه بیشتری برای درمان برخوردار هستند. دلیل این امر آن است که برای تولید این ایمپلنت ها از بهترین و جدید ترین تکنولوژی تولید ایمپلنت و از بهترین متریال ساخت ایمپلنت برای افزایش طول عمر درمان و کاهش دوره نقاهت آن استفاده می شود. که در واقع  همین امر موجب افزایش موفقیت درمان توسط این دسته از ایمپلنت های آمریکایی می شود.

بیشتر بخوانید » قیمت ایمپلنت 1402

طول عمر ایمپلنت های آمریکایی

دوام و طول عمر ایمپلنت های دندان آمریکایی به خاطر کیفیت عالی متریال آن، بسیار بالا است و در اکثر مواقع در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان و دنبال کردن دستورالعمل‌ های تجویز شده از طرف دندانپزشک می تواند دوام مادام العمر داشته باشد. درصد موفقیت درمان با ایمپلنت های دندان آمریکایی، بیشتر از ۹۹ درصد است که این رقم، گویای طول عمر بالای این ترمیم های دندانی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا